امروزه اکثر مردم لباس هایشان را به صورت آماده خریداری نمیکنند و دوست دارند لباس هایشان آنگونه که خوشان میخواهند طراحی شده باشد. به همین دلیل به سراغ خیاط های مختلف رفته و از آنها برای طراحی لباس دلخواهشان کمک میگیرند. بعضی از افراد طرح مورد نظر خود را از اینترنت و یا مجله های مد پیدا کرده و به خیاط میدهند و بعضی ها از خیاطان میخواهند تا اینکار را برایشان انجام دهد.

اکثر افراد به خصوص خانم ها، به دلایل مختلف به دنبال کاری هستند که در منزل خود انجام دهند و کسب درآمد کنند. یکی از ایده های خلاقانه کسب و کار خانگی، الگوسازی برای طراحی لباس و خیاطی در منزل می باشد. 

ایده خلاقانه الگوسازی در منزلایده خلاقانه طراح مد درمنزل


امروزه الگوسازی شامل طراحی و ساخت قالب هایی است که لباس ها و انواع صنایع دستی توسط آنها دوخته و تهیه می شوند. الگو ها تکه های کاغذ برش خورده ای هستند که با قرار دادن آنها بر روی پارچه و کشیدن خطوط دور آنها، می توان پارچه را به شکل آنها برش زد. الگوسازی میتواند در منزل انجام شود. 


یک طرح، می تواند از طریق الگو به لباس مبدل شودمعمولاً طراح یا الگوساز، الگو را بر اساس طرح مسطح یا یک تصویر دو بعدی می سازد. الگوی اولیه، اساس الگوسازی است که مطابق با طراحی و اندازه ساخته می شود. افراد میتوانند با خرید وسایل مورد نیاز، به راحتی برای خود کارگاه خانگی درست کرده و طراحی های خود را انجام دهند. البته کسانی که میخواهند این کار را شروع کنند باید از توانایی بالایی در طراحی برخوردار باشند.


وسایل مورد نیاز برای الگوسازی عبارتند از: سانتیمتر، بشکاف خیاطی، ماژیک خیاطی، رولت خیاطی، کاتر خیاطی، قیچی پارچه بری، کاغذ روغنی یا شیشه‌ای، چسب نواری، خط کش شفاف، گونیای خیاطی، پیستوله.


طراحی کفش ایده خلاقانه و هنریحتما این به این مطلب هم سربزنید: طراحی کفش ایده خلاقانه و هنری
خیلی از افراد به دنبال کاری هستند که بتوانند از آن لذت ببرند. طراحی کفش یکی از رشته های هنری و مورد علاقه بسیاری از افراد است اما نمیدادند که چگونه این کار را شروع کنند.

افراد به عنوان یک طراح الگو، باید بتوانند اندازه گیری دقیق ، رسم الگو و برش انواع پارچه را انجام دهند. یکی از روش های رفع عیب الگو، این است که آن را تن مانکن کرده و ایرادات کار خود را برطرف کنید.


 الگوسازی در منزل

مانتو های خلاقانه ایده کسب در آمد


شما میتوانید از این ایده خلاقانه استفاده کرده و در این زمینه مشغول به کار شوید. شما می توانید الگوهای خود را در خانه بکشید و آنها را بفروشید و از این طریق کسب درآمد کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متن وارد نشده است

متن وارد نشده است

تا کنون نظری ثبت نشده!

شما اولین نفری باشید که به این ایده نظر می دهید.

ایده های مرتبط